Pablo bafyra

 

HODOWLA KOTÓW RASY RAGDOLL
English French German Italian Portuguese Russian Spanish

You are in:

Pablo zajął I miejsce w TOP Ragdoll 2011

ramka tlo pabla

Hodowla kotów rasy Ragdoll Warszawa

Ragdoll

Ragdoll Warszawa

Należymy do:

p007 0 1p007 1 1

logofelis

O rasie ragdoll

 

 

O rasie Ragdoll

                                                                                                                                                                                                                                               animalplanet

 

catUblueUeyes

                           

 

 

                                           

                                                 

 

 

 Charakterystyka ragdolla

 

Sama nazwa „ragdoll” z angielskiego oznacza szmacianą lalkę i odzwierciedla pewną charakterystyczną cechę tych kotów. Pomimo tego, że ich budowa jest dość muskularna to na rękach właściciela, któremu ufa, natychmiast rozluźnia swoje mięśnie i zwisa bezwładnie, jak szmaciana lalka. Jest to wyjątkowa cecha, przypisana tylko tej rasie. Jak przystało na tę rasę, ragdolle są niesamowicie spokojne i grzeczne. Można powiedzieć, że są kotami „niskopodłogowymi” gdyż dorosłe koty tej rasy nie wykazują zbyt dużej chęci wspinania się po wyższych partiach mebli. Ragdolle dobrze czują się również w małych mieszkaniach, jeśli tylko zapewni się im towarzystwo i zabawki.

 

 

linia-lapki

 

Ragdoll a dzieci

Dzieci są dla ragdolli doskonałym towarzyszem zabaw, koty tej rasy bardzo lubią przebywać w ich towarzystwie, a dzieci uczą się opieki oraz odpowiedzialności nad własnym pupilem, co może być dla nich bardzo cenną lekcją. Niezwykła wyrozumiałość tych kotów pozwala na głośnie zabawy i hałas i nie zniechęci ragdolla do kontaktu z dziećmi. Bywa, że czułość dzieci jest zbyt intensywna w czasie zabawy z pupilem i wówczas nasza obawa o bezpieczeństwo dziecka wzrasta-> ragdoll okaże stoicki spokój i opanowanie, nie okaże agresji, ale należy pamiętać, iż teoria, że ragdolle nie odczuwają bólu jest całkowicie fałszywa i jak każde żywe stworzenie koty te z takim samym nasileniem jak i inne zwierzęta odczuwają ból. Rasa ta poprzez swoje usposobienie doskonale nadaje się do zajęć z felinoterapii.

 

 

linia-lapki

 

Co dwa koty, to nie jeden :)

Jeśli kot jednak nie ma towarzystwa w postaci dzieci, a właściciel spędza sporą część dnia poza domem w pracy, to warto zastanowić się nad jeszcze jednym ragdollem. Pozwoli to spędzić pupilom czas we własnym towarzystwie podczas naszej nieobecności, a po powrocie do domu przywitają nas dwa radosne kociaki - nic tak nie poprawia humoru po ciężkim dniu. Te „szmaciane laleczki” łatwo dostosowywują swój zegar biologiczny do trybu życia właściciela, co oznacza, iż są aktywne w tym samym czasie co ich opiekun, co z kolei pozwala na spokojnie przespać noc z puchatą kulką śpiącą w pobliżu. Pamiętajmy jednak, aby dać trochę czasu na to, aby kot nauczył się naszego trybu życia i nie wymagajmy takiego zachowania od kociaka, który dopiero co pojawili się w nowym domu. Gdy ragdoll przyzwyczai się i zaufa już swojemu właścicielowi jest znakomitym towarzyszem w podróżach, gdyż nie odczuwa dyskomfortu związanego ze zmianą miejsca pobytu jeśli tylko ma u boku swojego właściciela. Dla tych kotów to właśnie on jest najważniejszy, a nie miejsce w którym się znajduje. Kotki tej rasy, w przeciwieństwie do innych ras, nie przyzwyczajają się do miejsca pobytu, lecz do swojego właściciela. Inną cechą charakterystyczną tych pięknych kotów jest jedwabiste futerko, które nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wynika to z faktu, iż kołtuny są rzadkim zjawiskiem wśród kotów tej rasy, ale szczotkowanie pozwoli na utrzymanie futerka w należytym stanie, które w dotyku przypomina sierść króliczka.


linia-lapki

 

 

 

baner.bafyra1

Licznik odwiedzin

stat4u

Hodowla ragdolli Warszawa

Kot nadaje domowi duszę.
Clebert


Ludzie, którzy nie lubią kotów, widocznie jeszcze nie spotkali tego właściwego.
Deborah A. Edwards

p007 0 1p007 1 1logofelis

Kontakt

phone

facebook

mail

+48 696 043 942 

Warszawa

  Facebook   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 696 043 942
Warszawa