Wybór mebli oraz inne rozwiązania pomocne w urządzaniu garderoby

Wybór mebli oraz inne rozwiązania pomocne w urządzaniu garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Garderoba to pokój, w którym przechowujemy wszystkie swoje stroje. Wcale nie musi być to duże wnętrze, żeby utrzymać w nim odpowiedni porządek. Swoją rolę będzie spełniać ona równie dobrze jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. Gdy mamy zamiar oddzielić garderobę od pokoju, możemy zamontować drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie prezentować się czyjaś garderoba, uzależnione jest głównie od tego, co mamy zamiar w niej trzymać. Decyzja o tym, czy potrzeba nam więcej drążków na wieszaki, półek bądź szuflad, uzależniona jest od tego, jakiego rodzaju ubrania mamy. Decydując o meblach do garderoby musimy pod uwagę wziąć również to, czy potrzebne nam dodatkowe miejsce na przeróżne sprzęty, takie jak żelazko bądź deska do prasowania.

W przypadku, gdy garderoba nie zajmie dużo przestrzeni, rewelacyjnym wyborem jest nabycie szafy na wymiar. W ten sposób zwiększymy dostępne miejsce na ubrania oraz inne dodatki. Dobrze jest zdecydować się na kupno mebli na wymiar oferowanych przez firmę Komandor, która znana jest z produkcji niezwykle dużych szaf ubraniowych. Dobrze jest zastanowić się też nad nabyciem szafy narożnej, która umożliwi powiększenie dostępnej przestrzeni do przechowywania.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Warto także zamontować w swojej garderobie drzwi przesuwne, nawet jeśli będzie to osobne pomieszczenie. Pozwala to na powiększenie dostępnej powierzchni użytkowej. Tego typu drzwi umożliwią zaoszczędzenie nawet do 8 m2 powierzchni, która jest niezbędna do uchylenia tradycyjnych drzwi. W takiej sytuacji możemy postawić na dostępne na rynku gotowe rozwiązania lub drzwi przesuwne na wymiar, które znajdują się w ofercie firmy Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Nie można zapominać, że odpowiednie meble w garderobie to nie wszystko. Musimy zadbać również o odpowiednie oświetlenie garderoby. Bardzo istotne jest, aby światło dotarło do wszystkich zakątków pokoju. Jeśli dysponujemy niemałą przestrzenią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, musimy również zatroszczyć się o oświetlenie punktowe. Najekonomiczniejszym rozwiązaniem są LED-y, szczególnie, że przyjmują one najróżniejsze formy i bez problemu można je zamontować tam, gdzie się tylko chce.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim detalem, o którym nie należy zapominać jest lustro. Bardzo duża tafla nie tylko pomoże powiększyć optycznie pomieszczenie, ale też umożliwi nieograniczone oglądanie się podczas wybierania stroju. Jeśli nie posiadamy przestrzeni na lustro stojące, możemy wybrać wiszące. Dobrą alternatywą dla niedużych powierzchni jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

About